23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşku İçerisinde Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılışının 103. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Malkara’da düzenlenen tören ve etkinlikler ile kutlandı.

Kutlama töreni, 23 Nisan 2023 Pazar günü saat 10.00’da Atatürk Anıtı önüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Alb, Recai Ata, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı Berat Kâmil Büyükkalay, Meslek Yüksek Okulu Müdür V.  Öğr.  Gör. Metin Dağ, Malkara İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Özçoban, Malkara İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları, Gaziler, Muhtarlar, Kurum Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler, Basın Mensupları ve vatandaşlar katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı saat 11.00’de eski otogar alanında büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen program ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan eski otogar alanında ki törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından şiirlerin okunmasıyla devam etti.

Şiirlerin okunmasının ardından Taekwondo gösterimi, Halk Oyunları ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten gösteriler yapıldı.

Gerçekleştirilen gösterilerin ardından Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Alb. Recai Ata, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı Berat Kâmil Büyükkalay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri takdim edildi.

Ödül takdimlerinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sona erdi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Temsili Olarak Koltuğunu Teslim Etti

Kutlama programının ardından Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul koltuğunu temsili olarak 75. Yıl İlkokulu öğrencisi 3. sınıf öğrencisi Ediz Engin’ine bıraktı.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Ediz Engin ile fikir alışverişinde bulunup geleceğinin başarılarla dolu olmasını temenni etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*