Başkan Altay: “Bizim Derdimiz Birlik Beraberliğimizin Bozulmaması”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ahırlı ve Bozkır’ı ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu, yatırımları inceledi. Ahırlı’da AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ile birlikte AK Parti İlçe Teşkilatı’nda parti mensuplarıyla buluşarak esnafları ziyaret eden Başkan Altay, Bozkır’da da AK Parti Konya Milletvekili Adayı Faruk Özçelik ile birlikte Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti, esnaflarla bir araya geldi.

Büyükşehir yasası çıktığından bu güne kadar verdikleri sözleri yerine getirmenin ya da başlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Altay, “Ama bizim şu an başka bir derdimiz var. Dalgalanan bayrağımızın inmemesi, birlik beraberliğimizin bozulmaması. Bunun için güçlü bir Türkiye, güçlü bir lidere ihtiyaç var. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu seçimde de büyük bir destek vereceğinize inanıyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Ahırlı ve Bozkır’ı ziyaret etti.

İlçe ziyaretlerini sürdüren Başkan Altay ilk olarak AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ay, AK Parti Ahırlı İlçe Başkanı Süleyman Özalp ile birlikte AK Parti Ahırlı İlçe Teşkilatı’nda parti mensuplarıyla bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

“SİZLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ”

Büyükşehir yasası çıktığından bu güne kadar verdikleri sözleri yerine getirmenin ya da başlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Altay, “Ama bizim şu an başka bir derdimiz var. Dalgalanan bayrağımızın inmemesi. Birlik beraberliğimizin bozulmaması. Bunun için güçlü bir Türkiye, güçlü bir lidere ihtiyaç var. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla buradaki işleri toparlamaya devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyemizin gücü yeter. Uyum içerisinde Ahırlı’mıza, Yalıhüyük’ümüze, Bozkır’ımıza hizmet ediyoruz. Sizlerin hayatını kolaylaştırmak için çaba sarf ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu seçimde de büyük bir destek vereceğinize inanıyorum. Güçlü bir meclis yapısıyla da bu beş yılı güzel bir şekilde geçirerek ülkemizi daha güçlü bir hale getireceğiz” diye konuştu.

“BİZİM SİYASETİMİZİ ESER, HİZMET, YATIRIM SİYASETİ”

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, Konya belediyecilik tarihinin Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte yeni bir sürece girdiğine dikkat çekerek, “Konya Belediyecilik Modeline Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımız yeni ilave katkılarda bulunuyor. Yeni başarı halkaları ekliyor. Ama bu şaşırtıcı değil. Bizim siyasetimizi eser, hizmet, yatırım siyaseti olarak ifade edebiliriz. Seçim sürecinde her siyasi parti dolaşıyor fakat bizim bir farkımız var. Onlar seçim turistleri olarak geziyor. Sadece konuşuyorlar, sadece laf üretiyorlar, slogan üretiyorlar. Biz ise yaptıklarımızdan ve yapacaklarımızdan bahsediyoruz” açıklamasını yaptı.

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, daha sonra Ahırlı Kaymakamı Alperen Celepci ile birlikte Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak çok amaçlı salon inşaatında incelemelerde bulundu.

BAŞKAN ALTAY BOZKIR’DA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Ahırlı’dan sonra Bozkır’a geçen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, burada da AK Parti Konya Milletvekili Adayı Faruk Özçelik, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fidan, AK Parti Bozkır İlçe Başkanı Kadir Güven ile birlikte AK Parti Bozkır Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Daha sonra ilçe merkezinde faaliyet gösteren esnaflar ile Bozkır Yeni Sanayi Sitesi’ndeki esnafları ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunan Başkan Altay, son olarak ilçeye kazandırılacak çanta ve kemer üretim atölye alanında incelemelerde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*