Başkan Altay: “Çocuklarımızın Yüzü Gülsün Diye Gece Gündüz Çalışıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Şefikcan Parkı’nın ikinci etabının açılışı, üçüncü etabının da temel atma programı gerçekleştirildi.

Yoğun ilgi gören programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Çocuklarımızın yüzünde bir gülücük olsun, onların yüzü biraz gülümsesin diye elimizden geldiğince gece gündüz demeden gayret ediyoruz. Sizlerin bize olan bu güveni, sevgisi, muhabbeti olduğu sürece şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, “Bu şehrin gerçekten insana ve insanı yaşatmaya özgü değerleri var. İşte Konya usulü belediyecilik, Konya usulü hizmet ve Konyalımıza hizmet budur” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Şefikcan Parkı’nın ikinci etap açılışı, üçüncü etap temel atma töreni gerçekleştirildi.

Şefikcan Parkı’nda düzenlenen programda konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Konya’ya hizmet için gece gündüz demeden çalıştığını ifade etti. Pekyatırmacı, “Başkanım adeta günler siz yetmiyor. Hep söylüyoruz, ‘Konya Modeli Belediyecilik’ diyoruz. AK Parti belediyeciliği diyoruz. Bunlar lafla olmuyor, icraatla oluyor, çalışmayla oluyor, üretmekle oluyor. Konya’mıza değer katacak çok önemli bir hizmeti icra edeceğiz” diye konuştu.

“ÜÇÜNCÜ ETABI DA EN KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı olduğu dönemde bölgenin henüz yapılaşma sürecinde olduğunu anımsatarak, şimdi büyük bir parkın açılışını yaptıklarını, hemen devamındaki parkın da temelini attıklarını söyledi. Başkan Altay, “Özellikle aydınlatması çok güzel olmuş. İyi günlerde kullanalım inşallah. Üçüncü etabı da en kısa sürede tamamlayarak sizlerin hizmetine sunmuş olacağız. Hemen devamında yine gençlerimiz için Lise Medeniyet Akademisi, yüzme havuzu, spor salonu olan bir tesis inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“BİZE BU GÜVEN OLDUĞU SÜRECE ŞEHRİMİZE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Biz bu işleri yaparken en keyif aldığımız şey, çocuklarla olan ilişkimiz” diyen Başkan Altay, “Bize gösterdiğiniz sevgiye sonsuz teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın yüzünde bir gülücük olsun, onların yüzü biraz gülümsesin diye elimizden geldiğince gece gündüz demeden gayret ediyoruz. Sizlerin bize olan bu güveni, sevgisi, muhabbeti olduğu sürece şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Şefikcan Parkımızın hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah çok daha güzel işlerde birlikte olmayı temenni ediyorum. Belediye başkanlarımıza, kıymetli milletvekilimize, AK Parti İl Başkanımıza, AK Parti Milletvekili adayımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“BU ŞEHRİN İNSANA VE İNSANI YAŞATMAYA ÖZGÜ DEĞERLERİ VAR”

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Ziya Altunyaldız ise, bir şehrin yaşanılabilir bir şehir olması için belli özelliklere sahip olması gerektiğine dikkat çekerek şunları kaydetti: “Konya’mızda, Büyükşehir Belediye Başkanımız ‘Benim Şehrim’ diye bir motto geliştirmiş. Benim şehrimde, sokaklarda emin adımlarla yürüyebiliyor muyuz? Benim şehrimde çocuklarımız parklarda rahatlıkla oynayabiliyor mu? Benim şehrimde bisikletle bir mahallesinden diğer mahalleye güvenli bir şekilde gidebiliyor muyuz? Benim şehrimde scooterlara binip şehrin bir tarafından diğer tarafına geçebiliyor muyuz? Benim şehrimde büyük parklar, büyük kafeler, caddeler ve herkes için oynayacak bir alan var mı? O zaman bu şehir Konya. Bu şehir benim şehrim. Bu şehrin gerçekten insana ve insanı yaşatmaya özgü değerleri var. İşte Konya usulü belediyecilik, Konya usulü hizmet ve Konyalımıza hizmet budur.”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Armağan Güleç Korumaz, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un da katıldığı programda konuşmaların ardından dualarla Şefikcan Parkı’nın 2. etabının açılışı yapıldı, 3. etabının da temeli atıldı.

ÇOCUKLAR NİLOYA’YLA EĞLENDİ

Yoğun ilgi gören açılış ve temel atma programının ardından parkta toplanan çocuklara yönelik çocuk şenliği düzenlendi. Çeşitli oyunlar oynayan çocuklar, hediyeler ve çizgi film karakteri Niloya eşliğinde gönüllerince eğlendi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*