Başkan Altay: “Dünyada Lider Bir Ülke İnşa Etmeye Çalışıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Emirgazi ilçesine kazandırılan Şehir Konağı’nın açılışını yaptı. 

14 Mayıs seçimlerinin bu zamana kadar yapılan seçimler içerisinde en önemlisi olduğunu ifade eden Başkan Altay, “Ülkemiz için adeta yeni bir dönüm noktası. Biz, Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcını yapmak istiyoruz. Biz, Cumhuriyetimizin 100. yılında sadece bölgesinde değil; dünyada lider bir ülke inşa etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Emirgazi Şehir Konağı açıldı.

Açılış programında konuşan Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak, ilçeye kazandırılan tüm yatırımlar dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

“YATIRIM VE HİZMETLER DEVAM EDECEK”

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, “Konya Büyükşehir Belediye Başkanımızın hükümetimizle beraber yatırımları devam ediyor ilçemize, bölgemize. Bugünkü yaptığı Emirgazi Şehir Konağı açılış töreni de çok kıymetli. Yatırım ve hizmetleri devam edecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“EMİRGAZİ’YE 148 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, göreve geldikleri günden itibaren üç temel hedef ortaya koyduklarını hatırlatarak, “Birincisi, altyapısı tamamlanmış ilçeler. İkincisi, sosyal hayatın merkezdeki standartlara ulaştığı ilçeler ve son olarak da tarımsal ve hayvansal üretimle uğraşan vatandaşlarımızın gelirlerini artırıldığı, desteklerinin artırıldığı ilçeler ortaya çıkarmak. Bu manada yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Emirgazi’mize de bugüne kadar güncel bedellerle 148 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik” diye konuştu.

İlçelerin sosyal hayatına etki edecek projeleri yapmaya devam ettiklerini vurgulayan Başkan Altay, “Şehir Konakları, Konya’mız için bir konsept. İçerisinde yüzme havuzunun, spor alanlarının, KOMEK kurslarımızın bulunduğu adeta ilçelerimizin sosyal hayatının merkezi olan binalar inşa ediyoruz” dedi.

“DÜNYADA LİDER BİR ÜLKE İNŞA ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

14 Mayıs seçiminin bu zamana kadar yapılan seçimler içerisinde en önemlisi olduğuna dikkat çeken Başkan Altay, “Ülkemiz için adeta yeni bir dönüm noktası. Biz, Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcını yapmak istiyoruz. Biz, Cumhuriyetimizin 100. yılında sadece bölgesinde değil; dünyada lider bir ülke inşa etmeye çalışıyoruz. Bizim insanımız ferasetlidir, Konyalılar ferasetlidir. Sandık önüne geldiğinde Konya gereğini yapar. 14 Mayıs’ta da Cumhurbaşkanı’mıza çok yoğun bir destek vereceğinize biz inanıyoruz. Bakın şöyle sadece Emirgazi‘de son 7 yılda, 8 yılda Büyükşehir Yasası ile birlikte yapılanları ortaya koysak, ilçemizin çehresini nasıl değiştiğine siz şahitlik ediyorsunuz. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde, milletvekillerimizle birlikte Konya’mıza çok daha önemli hizmetleri ilçe belediye başkanımızla koordineli bir şekilde gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

Başkan Altay son olarak Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti ilçe başkanlarına uyum içerisinde çalıştıkları için teşekkür ederek, hep birlikte Konya’ya hizmet etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

“EMİRGAZİ’YE CUMHURBAŞKANIMIZIN BİR MÜHRÜNÜ BIRAKIYORUZ”

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, “21 yıllık iktidarımızda Allah’a hamdolsun Türkiye’nin 81 ilinde izimizin olmadığı, hizmetimizin olmadığı hiçbir yer yok. Bugün Emirgazi’de çok önemli bir açılış yapıyoruz. Bu şehir konağı konsepti özellikle Konya’mızın merkezinde ve geri kalan 31 ilçesinde çok işe yarayan, milletimizin çok sık kullandığı, sosyal hayatı çok geliştiren bir proje. İlçemize çok güzel bir hizmet kazandırmış oluyoruz hem de Emirgazi’mizin çevresini değiştirecek çok güzel bir yapı buraya AK Parti’nin, Cumhurbaşkanımızın bir mührünü bırakmış oluyoruz” açıklamasında bulundu.

AK Parti Emirgazi İlçe Başkanı Uğur Çanakçı ve MHP Emirgazi İlçe Başkanı Mehmet Tanrıverdi’nin de katıldığı programda konuşmaların ardından Emirgazi Şehir Konağı dualarla açıldı.

BAŞKAN ALTAY HALKAPINAR’DA DA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Başkan Altay ilçe programları kapsamında Halkapınar’ı da ziyaret etti. AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, AK Parti Halkapınar İlçe Başkanı Fatih Köşger, MHP Halkapınar İlçe Başkanı Ali İhsan User ile birlikte AK Parti İlçe Teşkilatı’nda partililerle bir araya gelen Başkan Altay ilçe esnafını da ziyaret ederek hayırlı işler diledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*