Başkan Altay Karapınar Ticaret Merkezi, Katlı Otoparkı ve Kitap Kafe’yi Açtı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan ile birlikte Karapınar’da esnafla ve vatandaşlarla buluşarak Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Ticaret Merkezi, Katlı Otopark ve Kitap Kafe’nin açılışlarını gerçekleştirdi. 

75 milyon liralık bir yatırımın bugün Karapınar’la buluştuğunu belirten Başkan Altay, “Anadolu insanının ferasetini biliyoruz. Milletimizin Cumhurbaşkanına sevgisini biliyoruz. Bizim nasıl çalıştığımızı, nasıl eser ürettiğimizi, neler yaptığımızı da en iyi siz biliyorsunuz. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet diyenler olarak buradayız. Karapınar bizim gönlümüzün başköşesinde. Ama bugünlerde görüyorum ki Karapınar’ın ziyaretçileri biraz fazla. Eğer hizmeti görmek için gelmişseniz buyurun gelin. Ama başka bir amacınız varsa buradan size ekmek çıkmaz. Burası Murat Kurum’un memleketi. Burası Recep Tayip Erdoğan’a gönül vermiş insanların memleketi” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımları tamamlanan Karapınar Ticaret Merkezi, Katlı Otoparkı ve Kitap Kafe’nin açılışları düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

İlçe ziyaretlerine Karapınar ile devam eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Selman Özboyacı, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Tevfik Tığlıoğlu, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Zengin, MHP Karapınar İlçe Başkanı Ercan Alp ve Yeniden Refah Partisi Karapınar İlçe Başkanı Mehmet Cingöz ile birlikte ilk olarak Cuma namazı sonrası vatandaşlarla selamlaştıktan sonra esnafa hayırlı işler diledi.

Ardından AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Altay, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Ticaret Merkezi, Katlı Otopark ve Kitap Kafe’nin açılışlarına katıldı.

Açılış programında konuşan AK Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Karapınar’a hizmet yarışına girdiklerini belirterek, yatırımlarda emeği geçen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

“KARAPINAR’I NEREDEN NEREYE GETİRDİK?”

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, “Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyesi olarak ve bilhassa hükümetimiz olarak Karapınar’ı nereden nereye getirdik. Karapınar’ı toplu konutlarla tanıştırdık, kanalizasyonla, enerjiyle, doğalgazla tanıştırdık. Bu hükümetimizin gücüyle, bakanımızın desteğiyle, Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle, milletvekillerimizin desteğiyle oldu” diye konuştu.

“YAPILAN YATIRIMLAR VERDİĞİMİZ SÖZLERİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİDİR”

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, “İnşallah 15 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı’nı sizlerle birlikte başlatacağız. 21 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımız hep sözler veriyor. Verdiği bütün sözleri tuttu mu? Tuttu. Yapmayı vaat ettiği bütün hizmetleri yaptı mı? Yaptı. Allah’ın izniyle biz sözümüzün eriyiz. Tutamayacağımız hiçbir sözü de vermeyiz. Bugün buraya yapılan yatırımlar, Karapınar’ımıza yapılan yatırımlar da bu verdiğimiz sözlerin en güzel örnekleridir” ifadelerini kullandı.

“75 MİLYON LİRALIK BİR YATIRIM BUGÜN KARAPINAR’LA BULUŞACAK”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bugün Karapınar’da iki önemli tesisin açılışını yaptıklarını ifade ederek, “Birisi hemen sağ tarafımızdaki ticaret merkezi ve katlı otoparkımız. Diğeri de hemen karşı tarafta gençlerimizin yoğun bir şekilde kullandığı kitap kafe. Toplam 75 milyon liralık bir yatırım bugün Karapınar’la buluşacak” dedi.

“SİZE MEMBA SUYU KALİTESİNDE SU GETİRECEĞİZ ALLAH’IN İZNİYLE”

Karapınar’a her geldiklerinde bir eserle geldiklerinin altını çizen Başkan Altay şöyle devam etti: “Ama bugünlerde görüyorum ki Karapınar’ın ziyaretçileri biraz fazla. Gelen mutlaka bir uğruyor. Onlara şunu söylüyorum: Eğer hizmeti görmek için gelmişseniz buyurun gelin. Burada cephe sağlıklaştırmalarını görün, ticaret merkezlerini görün, kitap kafeleri görün, yarı olimpik yüzme havuzlarını, kentsel dönüşümü, hükümet konağını, doğalgazı, prestij caddeleri, yani eserleri görmeye geliyorsanız buyurun gelin. Ama başka bir amacınız varsa buradan size ekmek çıkmaz. Burası, Kara Murat’ın memleketi. Burası Murat Kurum’un memleketi. Burası Recep Tayip Erdoğan’a gönül vermiş insanların memleketi. İlçe Başkanımız, ‘Karapınar’a verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirdik’ dedi ama ben buradan ifade ediyorum.  Size memba suyu kalitesinde su getireceğiz Allah’ın izniyle. Onun için çalışmalarımızı tamamladık. Dünya Bankası’ndan 22 milyon Euro yani yaklaşık 400 milyon liralık bir kaynakla Karapınar’ın çeşmelerinden memba suyu kalitesinde suyu akıtacağız Allah’ın izniyle. Hiç endişeniz olmasın.”

“KARAPINAR BİZİM GÖNLÜMÜZÜN BAŞ KÖŞESİNDE”

“Anadolu insanının ferasetini biliyoruz. Milletimizin Cumhurbaşkanına sevgisini biliyoruz. Bizim nasıl çalıştığımızı, nasıl eser ürettiğimizi, neler yaptığımızı da en iyi siz biliyorsunuz” diye konuşmasını sürdüren Başkan Altay, “Allah’ın izniyle hep birlikte Karapınar’dan güçlü bir destek çıkartacağız. Sayın Bakanımız Murat Kurum İstanbul’dan milletvekili adayı. Şöyle 5 yıl geriye dönsek nerede bir sel var, yangın var, deprem var, nerede bir felaket varsa orada sizin yiğit evladınız Murat Kurum devreye girdi ve milletin sorunlarını çözdü. Deprem bölgesinde 44 günde evleri teslim etti. Bir kulübe yapsanız bunu başaramazsınız. Bir proje yapsanız bunu başaramazsınız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde biz bunu başardık. Söz verdiğimiz gibi bütün depremzedeler konutlarına ulaşana kadar bize durmak yok. Biz hep size güvendik. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet diyenler olarak buradayız. Bu toprakların sahibi olarak her zaman buradayız. Burada olmaya da devam edeceğiz. Karapınar bizim gönlümüzün başköşesinde” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

“AK PARTİ MİLLETİN TA KENDİSİ”

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Selman Özboyacı ise, “Cumhurbaşkanımızın, kıymetli bakanımız Murat Kurum’un yüzünü yere eğdirmemek için, Konya’nın 31 ilçesine ve Hatay’a büyük hizmetler yapan Büyükşehir Belediye Başkanımızın yüzünü eğdirmemek için hem genel seçimlerde AK Parti’mize, Cumhur İttifakımıza hem de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Karapınar olarak dört elle sarılalım. Biz eser üretiyoruz eser. Bakın bugün de açılış için buradayız. Katlı Otopark, Ticaret Merkezi, Kitap Kafe açıyoruz. Buradan önce Emirgazi’de Şehir Konağı açtık. AK Parti hizmetin partisi, AK Parti bu milletin partisi. AK Parti bu milletin ta kendisi. İnşallah Karapınar da Konya’da kendisine yakışanı yapacaktır” açıklamasında bulundu.

AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Tevfik Tığlıoğlu, MHP Karapınar İlçe Başkanı Ercan Alp, Yeniden Refah Partisi Karapınar İlçe Başkanı Mehmet Cingöz ile vatandaşların da katıldığı toplu açılış programında Karapınar Ticaret Merkezi, Katlı Otoparkı ve Kitap Kafe’nin açılışları dualarla yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*