Başkan Kocaman Kutsal Emanetler Sergisini Ziyaret Etti

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, 11 Ayın Sultan-ı Ramazan-ı Şerif Ayı münasebetiyle Kartepe’de ziyarete açılan Kutsal Emanetler sergisini gezdi.

11 Ayın Sultan-ı Ramazan-ı Şerif Ayı münasebetiyle Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kent Meydanı’nda bulunan Kartepe Sanat Evi’nde açılan Kutsal Emanetler Sergisi büyük ilgi görüyor. 150 kutsal emanetin bulunduğu sergi 10 Nisan’da kapılarını açtı.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, İlçe Müftüsü Nuri Bayraktutan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri Kartepe Sanat Evi’nde açılan Kutsal Emanetler Sergisini gezdiler. Sergide sunulan kutsal emanetler hakkında Koleksiyoner Güvenç ve Hülya Taşer tarafından bilgi verildi.

10 Nisan’da kapılarını açan Kutsal Emanetler Sergisi hakkında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kartepe Sanat Evi’mizde maneviyatımıza dokunan çok anlamlı bir sergiyi ziyaret ettik. Ramazan-ı Şerif’in manevi ikliminde; içinde 150 kutsal emanetimizin bulunduğu “Hadim-ul Harameyn” kalbimize dokundu, hepimizde çok derin hisler yarattı. 14 ve 17 Nisan tarihlerinde “Sakal-ı Şerif” ile taçlanan sergimizde replikaların yanında “Kabe Örtüsü” gibi emanetlerin orjinalleri de yer alıyor. Gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.     

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*