“Buluşum” platformu sosyal girişimcileri bekliyor

Boyner Grup, fayda yaratma misyonu ile 2015 yılında kurduğu “Buluşum” platformuyla sosyal girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Bugüne kadar 16 projeye destek sağlayan Buluşum platformu, sosyal girişimcilerin başvurularını bekliyor.

Sürdürülebilirlik, fırsat eşitliği ve sosyal fayda yaratma odağıyla farklı projeler geliştirmeye odaklanan Boyner Grup, Buluşum platformu ile girişimcileri destekliyor. Girişimcilere sunulan finansal kaynağın yanında, mentorluk desteği ve Boyner Grup şirketlerinin iletişim ağından faydalanmalarına da imkân tanınıyor.

“Buluşum” sosyal girişimlere katkıda bulunuyor

Buluşum CEO’su Cihan Alpay, “Amacımız; ‘benim bir buluşum var’ diyen ya da girişimlerini geliştirmek isteyen sosyal girişimcilere cesaret vererek maddi destek sağlamak. Bugüne kadar 16 farklı sosyal girişime katkıda bulunduk. Daha fazla sosyal girişime can suyu olmak için sosyal girişimleri platformumuza davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Genç sosyal girişimcileri Buluşum’a davet ediyoruz

Buluşum’un destek verdiği projelerin topluma fayda sağlama hedefi olması, hayata geçirilebilir, sürdürülebilir bir iş planı ve gelişim alanına sahip olması gibi kriterlere göre seçildiğini hatırlatan Buluşum CEO’su Cihan Alpay, “Girişimcilik yolculuğunda yeni sosyal projelere destek vermek bize heyecan veriyor. Topluma fayda sağlayan, yaratıcı ve sürdürülebilir projeleri olan proje sahipleri yaptıkları iş planı, projelerinin detaylarını anlatan sunum ve görsel malzemeleriyle ‘bulusum.biz’ adresi üzerinden başvuruda bulunabilir. Buluşum ekibi, proje başvurularını inceleyip Buluşum Danışma Kurulu’na iletiyor. Danışma Kurulu projeleri inceliyor ve kriterlere uygun projeler maddi olarak destekleniyor, ayrıca mentorluk ve Boyner Grup şirketlerinin iletişim ağından faydalanmalarına da imkân tanınıyor. Toplumsal sorunların çözümü için yaratıcı fikir veya girişimini geliştirmek isteyen genç sosyal girişimcileri aramıza davet ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*