Canik Merkez Camii Kadir Gecesi’nde Doldu Taştı

Canik Belediyesi’nin ilçede düzenlediği Kadir Gecesi Özel Programı’nda bir araya gelen binlerce vatandaş Kadir Gecesi’ni dualarla idrak etti.

Canik Belediyesi tarafından ilçede Kadir Gecesi Özel Programı düzenlendi. İlçede düzenlenen Kadir Gecesi Özel Programı’nda bir araya gelen binlerce vatandaş Kadir Gecesi’nde birlikte ibadet etmenin sevincini yaşadı. Çifte ezan, Kuran’ı Kerim tilaveti ve Enderun usulü teravih namazı gerçekleşen programda vatandaşlar Kadir gecesini dualarla idrak etti. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın ev sahipliğinde Canik Merkez Camii’nde düzenlenen programa Ticaret Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Dr. Mehmet Muş, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay ve Canik’ten ve çevre ilçelerden gelen binlerce vatandaş katıldı.

Vatandaşlar Enderun Usulü Teravih Namazı Kıldı

Bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi’nde birlikte saf tutup namaz kılmak ve dualarla idrak etmek isteyen binlerce vatandaş, Canik Belediyesi ve Canik Müftülüğü iş birliğiyle Canik Merkez Camii’nde düzenlenen Kadir Gecesi Özel Programı’na akın etti. Akşam namazının ardından başlayan programa konuk olarak katılan Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışmaları 2011 Dünya ve Avrupa birincisi, Fatih Camii Müezzini Recep Yasan, 2017 ve 2019 ezanı güzel okuma yarışmaları Türkiye birincisi, İstanbul Çamlıca Camii Müezzini Mustafa Alphayta ve 2017 TRT Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışması birincisi, Üsküdar Mihribah Sultan Camii Başimam Hatibi Mustafa Altın ve Canik İlçe Müftülüğü imam hatipleri Kuran-ı Kerim tilavetinde bulundu. Dünya ve Türkiye’de dereceler elde eden konukların Çifte ezan okuduğu, Mevlid-i Şerif ile kasideler seslendirdiği ve Enderun usulü teravih namazı kılınan programda vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.  

Yerli ve Milli TOGG Canik’te

Canik Merkez Camii’nde düzenlenen programa Ticaret Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Dr. Mehmet Muş, yerli ve milli otomobil TOGG’un gemlik rengindeki T10X model aracıyla geldi. Canikli vatandaşlar Canik Merkez Camii bahçesine oluşturulan platformda sergilenen TOGG’u yakından inceledi. TOGG, teknik özellikleri iç ve dış tasarımıyla Canikli vatandaşlardan büyük beğeni topladı. Canikli vatandaşlar TOGG ile birlikte hatıra fotoğrafı çekindi.

Vatandaşlar Manevi İklimde Buluştu

Vatandaşların Kadir Gecesi’ni tebrik eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Kuran-ı Kerim’de bizlere bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ni vatandaşlarımızla birlikte karşıladık.  Kadir Gecesi’ne yeniden kavuşmanın mutluluğunu paylaşırken, mübarek Ramazan ayını uğurlamanın hüznünü yaşıyoruz. Cenab-ı Hak bizleri hep bilirlikte Ramazan Bayramı’na kavuştursun. Allah bu mübarek gecede ellerimizi semaya açarak ettiğimiz duaları kabul buyursun. Bizleri rahmet ve bereket ayı olan nice Ramazanlara kavuştursun. Kadir Gecemizin bizlere hayırlar getirmesini, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Allah ömrümüzü bereketli kılsın. Hemşehrimlerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum” dedi.

Canik Belediyesi, programın ardından vatandaşlara ikramlarda bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*