Dardanel’e Barselona Seafood Expo Global’de yoğun ilgi

Barselona’da gerçekleşen dünyanın en büyük deniz ürünleri fuarı Seafood Expo Global’e katılan Dardanel, fuarın en çok ilgi gören markalarından biri oldu. 29 ülkeye ihracat yapan firma, bir süre önce yeni pazarlara açılma hedefiyle bünyesine kattığı Yunan deniz ürünleri markası Kallimanis ürünlerini de sergiledi. Dardanel’in Çanakkale Boğazı’nda kendi çiftliklerinde ürettiği midyelerle hazırlanan Midye Dolma ürünü ise ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.
 

Türkiye’nin balık ve deniz ürünleri uzmanı Dardanel, bünyesine kattığı marka ve ürünlerle 25-27 Nisan tarihleri arasında Barselona’da gerçekleşen dünyanın en büyük deniz ürünleri fuarı Seafood Expo Global’deki yerini aldı. Dardanel, geniş bir yelpazede sunduğu lezzetleriyle fuarın en çok ziyaret edilen stantlarından birine ev sahipliği yaptı. Marka aynı zamanda Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen’in katılımıyla 150 ülkeden deniz ürünleri sektörünün profesyonelleriyle buluştu.

Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, fuara katılımlarıyla ilgili, “Girişimlerimiz, markalarımız, yatırımlarımız ve inovatif ürünlerimizle Dardanel markasını her yıl bir adım daha ileri taşıyoruz. 29 ülkeye ihracat yapan global bir Türk şirketi olarak dünyadaki en büyük deniz ürünleri üreticilerinden biri olmayı hedefliyoruz. Bu vizyonla dünya çapında büyük fuarlara katılmayı önemli buluyoruz. Bu yıl yine Barselona’da çok başarılı bir fuar süreci geçirdik. Bu başarımızı diğer fuarlara da taşımayı planlıyoruz. Mayıs ajandamızda İtalya’daki Tuttofood ve sonbaharda Köln’de düzenlenen Anuga fuarı bulunuyor” dedi.   2022 yılında 2021’e göre dolar bazında yüzde 35 büyüme gerçekleştirdiklerini belirten Önen, yakın gelecekte bu rakamı katlayarak büyütmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Barselona’ya midye dolma çıkarması

Türkiye’nin sevilen sokak lezzeti midye dolmayı Barselona’ya taşıyan Dardanel, fuarın en dikkat çeken markalarından biri oldu. Ziyaretçilere, Dardanel’in Çanakkale Boğazı’ndaki yatırımı olan çiftlikte, Türkiye’de ilk kez kullanılan Batea üretim teknolojisiyle yetiştirilen midyelerle hazırlanmış Dardanel Midye Dolma ikram edildi. Mediterranean Mussels markasıyla sunulan ve bir Türk lezzeti olan midye dolma, yapılan tadımlarda ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Bir süre önce faaliyete geçen midye üretim çiftliğinden hasat edilen midyeler, Dardanel güvencesi ve lezzetiyle paketli ve donuk halde tüketicilerle buluşturuluyor. 

Dardanel fuarda, geniş ürün gamının yanı sıra global büyüme vizyonu çerçevesinde bünyesine kattığı Yunanistan’ın köklü deniz ürünleri markası Kallimanis ile de yer aldı ve bu marka altındaki ürünlerinin tanıtımını da gerçekleştirdi. 

Avrupa’da su ürünleri pazarının merkezi konumundaki Barselona, bu alanda birçok global etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en büyük deniz ürünleri fuarı olan Seafood Expo Global’e her yıl 29 bini aşkın alıcı, tedarikçi, medya mensubu ve sektör profesyoneli katılıyor. Yeni ürünlerin potansiyel alıcılarla buluştuğu fuar, deniz ürünleri endüstrisinin buluşma noktası niteliği taşıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*