Düşük maliyet ve hız UPTION’a yüzde 706 büyüme getirdi

Uluslararası para transferi uygulaması UPTION ilk çeyrekte başarılı bir grafik ortaya koydu. Yılın ilk üç ayında işlem adetlerini geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 706 artıran UPTION, kullanıcı sayısında da yüzde 65’lik bir büyüme yakaladı. Uygulama, kullanıcıların hayatına getirdiği kolaylıklar ve ödeme tarafında kazandığı yeni özelliklerle bu büyüme rakamlarını çok daha ileriye taşıyacağının işaretlerini veriyor.

Türkiye’nin en büyük yatırım bankası Aktif Bank çatısı altında yer alan ve dünya genelinde 176 ülkede, 400 bin işlem noktasında hizmet veren lider para transfer şirketi UPT’nin mobil uygulaması UPTION, her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılıyor ve yaygınlık kazanıyor. 2023 yılının ilk çeyreğinde 291 bin 700 adet işlemin gerçekleştirildiği uygulama adet bazında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 706 büyüme gerçekleştirdi. UPTION söz konusu dönemde işlem hacminde de önemli bir artış kaydetti. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde yapılan işlemlerin hacmi 263 milyon TL iken, 2023 ilk çeyreğinde bu tutar 1,5 milyar TL’ye ulaşarak yüzde 474’lük bir büyüme yakaladı.

Kullanıcı sayısı yüzde 65 arttı

UPTION’ın SWIFT sisteminin dışına çıkarak para transferinde kendi teknolojisini kullanması ve bu yolla kullanıcılarına zaman ve maliyet avantajı sağlaması bu büyümedeki en önemli etken. Bu avantajlar uygulamanın sürekli olarak yeni kullanıcılar kazanmasını sağlıyor. 2023’ün ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65 daha fazla kullanıcı UPTION’a üye oldu.

Uygulama üzerinden tüm faturaları ödemek mümkün

Uygulamaya olan ilginin artmasında kolay ve uygun maliyetli para transferi imkânının yanı sıra UPTION’ın kullanıcıların hayatını kolaylaştıran özellikler de önemli rol oynuyor. UPTION kullanıcıları elektrikten internete, doğalgazdan suya kadar Türkiye’deki tüm faturalarını uygulama aracılığı ile hiçbir ek ücretle karşılaşmadan ödeyebiliyor. UPTION’ın yakaladığı büyüme yeni anlaşmalarla da destekleniyor. Üstelik sadece para transferi alanında değil. UPTION kazandığı yeni özelliklerle ödeme dünyasında da varlık göstermeye başlıyor. 

 

UPT Genel Müdürü Hakan Özat, “Müşterilerimiz için sürekli UPTION kartla yapılan harcamalarda kazanabilecekleri cashback hediyeleri veriyoruz. UPTION Kart ile dijital platformlarda yüzde 100’lere varan cashback’ler verirken, ayrıca artık müşterilerimiz Metropol kart üye noktalarında UPTION QR okuma özelliği ile ödeme yaparak cashback kazanabilecek. Bu sayede UPTION, ilk kez restoran, kafe ve marketlerde QR ile ödeme yapma imkânı sağlamış oluyor” diyor.

Avrupa hesabı ilgi görüyor

Yakın zamanda hizmete sunulan ve kullanıcılara Avrupa SEPA bölgesinde geçerli bir IBAN tahsis eden “Avrupa hesabı” özelliği 2023 yılında oldukça ilgi gördü. 11.000’den fazla kullanıcının Avrupa hesabı bulunurken, bu hesaplar ile en çok tahsilat yapılan ve para gönderilen Avrupa ülkesi Almanya oldu.

Filipinler ilk, Azerbaycan ikinci sırada

Bugün için 176 ülkeye yani; dünya nüfusunun yüzde 95’ine, düşük maliyetlerle para gönderilebilmeyi sağlayan UPTION, faaliyet gösterdiği her coğrafyada önemli büyüme rakamları yakalıyor. Türkiye’den yurt dışına giden transferlerde yılın ilk üç ayında en çok işlem gerçekleştirilen ülke ise Filipinler. Filipinler’i sırasıyla Azerbaycan, Almanya, Özbekistan, Belçika, Polonya, Rusya, Gürcistan, Hollanda ve Ukrayna takip ediyor. 

Sadece belirli bölgelerde öne çıkmayı değil UPTION’ı tüm dünyada yaygınlaştırmayı hedefleyen UPT, bu hedefi gerçekleştirmek için de adımlar atıyor. UPT Genel Müdürü Hakan Özat, “Türkiye dışındaki bölgelerden de lisans sürecimizi devam ettiriyoruz. 2023’ün ilk aylarında bu konuya yoğunlaştık. Dubai’de lisans sürecimizin sonuna geldik, Berlin’de ise ofisimizi açtık. Çok yakında Türkiye dışındaki ülkelerden de müşteri edinimine başlayacağız” diyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*