Emirates, Temmuz ayında Montreal seferleriyle global uçuş ağını genişletecek

Emirates, 5 Temmuz’dan itibaren Dubai’den Montreal’e yeni günlük uçuş seferleri başlatacağını duyurdu. Emirates’in 2007’den bu yana faaliyet gösteren Toronto seferlerine ek olarak; Montreal, havayolunun Kanada’daki ikinci durağı olacak.

Montreal seferlerinin başlatılmasıyla beraber, BAE ve Kanada arasındaki ekonomik işbirliğinin derinleştirilmesi ve ticari bağlantıların artırılmasının yanı sıra havacılık ve turizm sektörlerine yönelik teşviklerin yoğunlaştırılması amaçlanıyor. Yeni uçuş noktasına yapılacak günlük seferler, Dubai ile Kanada arasındaki yoğun direkt uçuş talebini karşılamaya yardımcı olacak ve Kanada’ya uçan yolcular için daha fazla seçenek sunacak.

Montreal’den Dubai’ye seyahat eden yolcular, havayolunun ödüllü hizmetlerinin keyfini çıkarabilir ve Emirates’in 70’ten fazla ülkede 130’dan fazla uçuş noktasından oluşan küresel ağına güvenli, kolaylıkla ve verimli bir şekilde bağlanabilir.

Dubai ve Montreal arasındaki günlük uçuşlar, Boeing 777-300ER model uçak ile üç sınıf konfigürasyonunda EK243/244 uçuş numarasıyla gerçekleştirilecek ve tüm kabinlerinde birinci sınıf bir seyahat deneyimi sunacak. Yolcular; 8 First Class süit, Business Class’ta 42 yatağa dönüşebilen koltuk ve Economy Class’ta 304 koltuk bulunan geniş gövdeli uçaklarda Emirates’in ödüllü seyahat deneyiminin keyfini çıkarabilirler.

Montreal biletleri, 5 Temmuz’da başlayan uçuşlar için satışa çıktı ve emirates, Emirates App veya seyahat acenteleri üzerinde satın alınabilir.

Emirates Ticari İşler Başkanı Adnan Kazım konu ile ilgili şunları söyledi: “Emirates olarak, Dubai’deki merkezimizden doğrudan servislerle Kanada’ya erişimimizi genişletirken, ülkedeki ikinci noktamıza seferlerimizi başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Büyük bir metropol merkezi ve Kanada’nın en büyük ikinci şehri olarak, Montreal’i 130’dan fazla destinasyondan oluşan ve giderek büyüyen global uçuş ağımıza eklemekten ve Amerika’daki kapsama alanımızı güçlendirerek Dubai’den 18 uçuş noktasına hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz.

15 yılı aşkın bir süredir Toronto’ya yolcu ve kargo hizmetleri sunuyoruz. Temmuz ayında Montreal’e hizmet vermeye başladığımızda, yolcular; iş, tatil, eğitim veya aile ve arkadaş ziyareti amaçlı seyahatlerini planlarken daha fazla seçeneğe sahip olacak. Bu yeni uçuş noktasını mümkün kılan gelişmiş anlaşmalar için BAE ve Kanada makamlarına teşekkür etmek istiyoruz. Ülkeye erişimimizi genişleterek, turizmi daha fazla şehirde teşvik etmenin ve tüm sektörlerde daha fazla iş yaratmanın yanı sıra Kanadalı işletmelere ve ihracatçılara bir dizi fayda sağlayacak yeni ticaret yollarını kolaylaştırmayı arzu ediyoruz.” 

Emirates Uçuş Ağı ve Air Canada ortaklığı

Emirates ve Air Canada yolcuları, iki havayolu arasındaki uçuş ortaklığı sayesinde geniş bir uçuş ağına erişebiliyor. Emirates’in uçtuğu 130’dan fazla uçuş noktasına ek olarak, yolcuları şimdi  bu ortaklık sayesinde Toronto dışında Kanada’daki 19 noktaya erişebilmekteler; Air Canada yolcuları ise Emirates ile Dubai’ye uçabiliyor ve böylece Afrika, Hindistan Yarımadası, Orta Doğu ve Uzak Doğu’daki 17 şehre erişebiliyor. Emirates yolcuları ayrıca, Kanada’da 27 ve Kanada-ABD-Güney Amerika arasındaki 94 nokta dahil olmak üzere, Air Canada tarafından interline olarak işletilen 140’tan fazla uçuş noktası arasından seçim yapabilecekler.

Emirates yolcuları, her iki havayolu arasındaki gelişmiş ara hat düzenlemesi sayesinde ABD, Meksika, Güney Amerika ve Karayipler de dahil olmak üzere Montreal’den seyahat edebilecekleri 68 uçuş noktası arasından seçim yapabilirler. Kanada’da Montreal üzerinden seyahat edilebilen en popüler iç hatlar arasında Vancouver, Calgary, Ottawa ve Halifax bulunuyor.

Emirates Skywards üyeleri, tüm uygun Air Canada uçuşlarında Mil kazanabilir ve bu milleri Air Canada ağında hediye biletler için kullanabilirler.

Emirates’in son uçuş noktası olan Montreal’e seyahat

Saint Lawrence ve Ottawa Nehri arasındaki bir adada yer alan Montreal, Quebec’in en büyük ve Kanada’nın ikinci büyük şehridir. Fransız Kanada’sının başkenti ve ülkenin kültür başkenti olarak da bilinen şehir, festivalleri ve gelişmiş yemek ve sanat kültürüyle ünlüyken aynı zamanda önemli bir ticaret, turizm ve iş merkezi olarak ön plana çıkmaktadır. Eşsiz coğrafi konumu nedeniyle ziyaretçileri cezbetmesine ek olarak, Montreal aynı zamanda dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır ve uluslararası öğrenciler tarafından aranan öğrenci dostu ve birinci sınıf bir eğitim yeri olarak ün kazanmıştır.

Montreal’den uçuş saatleri, Kanadalı yolculara Dubai dışındaki Tayland, Lübnan, Hindistan, Bali gibi önemli eğlence yerlerine ve Seyşeller gibi Fransızca konuşulan Hint Okyanusu destinasyonlarına kolay erişim sağlayacaktır. Yeni hizmet aynı zamanda; Dubai, Hindistan, Lübnan, Singapur, diğer Güney Doğu Asya ve Afrika ülkelerinden eğlence ve iş amaçlı seyahat edenler, aile ve arkadaş ziyaretinde bulunanlar ve ülkede yüksek öğrenim gören uluslararası öğrenciler gibi çeşitli kesimlere Montreal’e yeni bir bağlantı imkanı sağlıyor. 

Emirates, 2007’den beri Toronto’da faaliyet gösteriyor ve 2009’dan beri de Dubai-Toronto arasında amiral gemisi A380 ile hizmet veriyor. 20 Nisan’dan itibaren Emirates, Toronto’ya her gün  A380 ile hizmet veriyor. Havayolu, geniş uçuş ağına Montreal’in eklenmesiyle, Kanada’ya veya Kanada’dan seyahat planlayan yolcular için iki farklı uçuş noktası seçeneği sunacak. Bu aynı zamanda Emirates’in Amerika’daki uçuş ağını Kanada’da iki noktaya, 12 ABD şehrine ve Meksika, Brezilya ve Arjantin’de dört noktaya genişletecek.

Emtiaların ve malların dünya çapında hareketini desteklemek için Emirates, Boeing 777 yolcu uçağının gövdesinde 20 ton ve A380 uçağının güvertesinde 15 tona kadar taşıma kapasitesiyle Kanada’ya kargo hizmetleri sağlıyor.

İster Dubai’ye ister Dubai’den seyahat ediyor olun, gezginler bol güneş alan plajların, kültürel etkinliklerinin, birinci sınıf misafirperverliğin, eğlence tesislerinin ve çeşitli birinci sınıf deneyimlerin keyfini çıkarabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*