Haber Gent

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. EÜ öğrencileri 57. Alay Sancağını törenle teslim etti

EÜ öğrencileri 57. Alay Sancağını törenle teslim etti

habergent habergent -
1 0

Çanakkale Kara Savaşları’nın 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katılımıyla “57. Alay Vefa Yürüyüşü” düzenlendi.

Yürüyüşün ardından Conkbayırı Anıtında gerçekleştirilen tören kapsamında Ege Üniversitesi öğrencileri bir yıl boyunca kendilerine emanet edilen 57. Alay Sancağını, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencilerine devretti.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Geçtiğimiz yıl üniversitemize emanet edilen ve gözümüz gibi koruduğumuz bu kutsal emaneti, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine teslim ettik. Sancağımızı, bir yıl boyunca 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti. Bu süre zarfından Üniversitemiz bünyesinde 57. Alay Sancağının önemini ve tarihi değerini konu alan konferanslar düzenledik. Milletimizin üstün cesaret ve vatanseverlik ruhunun bir sembolü olan sancağımızı, geleceğimiz olan gençlerimiz ilelebet taşımaya devam edecek. Bu vesile ile topraklarımız uğruna can veren aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir