İmece usulü iftar yemeğinde dayanışma örneği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ramazan ayının son günlerinde Doğa Okulu’nun bahçesinde Eski Orhanlı köyünün sakinleriyle bir araya geldi. İmece usulü düzenlenen iftar yemeğinde dayanışmanın örneği sergilendi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Eski Orhanlı Köyü’nde Doğa Derneği, Seferihisar Belediyesi ve köy halkıyla imece usulü düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Doğa Okulu bahçesindeki iftar yemeğine İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Güven Eken, Doğa Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dicle Tuba Kılıç, muhtarlar, Doğa Derneği aktivistleri ve köylüler katıldı. Yoğun ilgiyle karşılaşan Başkan Tunç Soyer vatandaşlarla tek tek tokalaşarak, istek ve dileklerini dinledi.

Bereketi çoğaltıyoruz
Doğa Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dicle Tuba Kılıç, “Bu yıl 9. kez iftar imecesi düzenliyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Belediyesi ve köylülerle hazırladığımız soframızda birliktelik içerisinde bir araya geliyoruz. Bir sofranın etrafında tüm farklılıklarımızı bırakarak sadece doğanın bize öğrettiği gibi dayanışmayla, paylaşmayla bereketimizi artırarak hep birlikte yaşamı çoğaltıyoruz. Bu sofranın kurulmasına destek olan, emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Köy tiyatrosu da vardı
İftar sonrasında Cemal Fatih Polat koordinatörlüğünde “Zeytinlerin Savunulması” konulu Hacivat Karagöz gölge oyunu ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Yenibağarası Köy Tiyatrosu “Tiyatroya Merhaba”  adlı oyununu sergiledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*