Karşıyaka’nın Çocuklar 23 Nisan’ı Coşkuyla Kutladı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Karşıyaka’da büyük coşkuyla kutlandı. Karşıyaka Belediyesi’nin tamamen kendi ekipleri ile Tay Park’ta gerçekleştirdiği program kapsamında birbirinden renkli etkinlikler ve sahne gösterileri düzenlendi.

DOYASIYA EĞLENCE

Bocce, yetenek parkuru, koordinasyon egzersizleri, voleybol, mini futbol, badminton, tay tay bisiklet, şapka ile takı, geri dönüşüm, mozaik ve tohum dikim atölyeleri ile yüz boyama gibi etkinliklere katılan yüzlerce çocuk, bayramın coşkusunu doyasıya yaşadı. Sahne gösterilerinde ise Karşıyaka Belediyesi Bale Ekibi Gösterisi, Mady Dans Gösterisi, Çocuk Zumbası, Ritim Atölyesi ve Alp Abi Stand-Up Gösterisi, Jonglör ve Sihirbaz, Bubble Show, Şef Sensin ve Çocuk Korosu büyük ilgiyle izlendi. Tay Park’taki kutlama programına Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve eşi Öznur Tugay ile birlikte CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Salih Uzun, İyi Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayları Hüsmen Kırkpınar ve Yiğit Karakış, siyasi parti temsilcileri ve meclis üyeleri de katıldı.

DÜNYAYA BEDEL!

Çocukların bayram coşkusuna ortak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Tugay “Sizleri böyle bir arada, mutlu bir şekilde eğlenirken görmek inanın dünyada her şeye bedel. Geldiğiniz ve burayı böyle neşelendirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz; inşallah geleceğimiz çok güzel olacak. Bunun için hepimiz elimizden geleni yapacağız. Size bu bayramı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve bütün mücadele arkadaşlarını ruhları şad olsun. Onlara minnet duyuyor, bir kere daha teşekkür ediyoruz” dedi.

KOLTUK ELİSA’YA

Öte yandan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gelenekleri kapsamında başkanlık makamını İnci Şener İlkokulu öğrencisi Elisa Bilgiç’e devretti. Çocuk Başkan Elisa Bilgiç, çocuklara bayram hediye eden tek lider olan Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür etti. Karşıyaka’nın güzelliğini gittiği her yerde anlattığını söyleyen Bilgiç, çekirdek kabukları nedeniyle oluşan kirliliğin sahil şeridine ve parklara yakışmadığını söyledi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nü arayarak talimat veren Bilgiç bu alanların daha sık temizlenmesini istedi. Yakın zamanda yaşanan depreme ve neden olduğu yıkıma da değinen Bilgiç, daha sağlam binalar inşa edilmesi gerektiğini dile getirdi. Ardından Başkan Tugay, Elisa Bilgiç ile birlikte Hükümet Konağı’ndaki çelenk sunma törenine katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*