Kemalpaşa’nın 3’ncü Kreşi Ören’e Açıldı

Ören Gündüz Bakımevi(Kreş) çalışan ve gelir düzeyi düşük olan ailelere destek olmak amacı ile 75. Yıl Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmete açıldı

Kemalpaşa Belediyesi eğitim alanındaki kapsamlı çalışmaları doğrultusunda Gündüz Bakımevleri’nin 3’ncüsünü Ören’de hizmete açtı. Yaklaşık 40 öğrenci kapasiteli merkezde 2 derslik, yemekhane, oyun alanları yer alıyor. Alanında uzman 3 öğretmen ve idari personelin görev aldığı tesis 3-4-5 yaş grubu çocukları kapsayacak. Birçok alanda ücretsiz hizmet sunacak olan kreşte Örenli çocuklara İngilizce, jimnastik, satranç, çocuk hakları farkındalık çalışmaları, psikolog desteğinin yanı sıra fiziksel, sosyal, duygusal, bilişsel ve psikomotor gelişim alanlarında destek olunarak, kendilerini sanatla ve sporla ifade etmeleri amaçlanacak. Haftanın 5 günü 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet verecek olan tesiste, öğrenciler için diyetisyen eşliğinde hazırlanan üç öğün yemek verilecek.

‘’KALBİ CUMHURİYET VE ATATÜRK SEVGİSİYLE DOLU ÇOCUKLAR YETİŞTİRECEĞİZ’’

Kemalpaşa’da çalışan annelerin yükünü alacaklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ‘’ Kadının yaşamın her alanında, özellikle üretimde yer alması bizim çok önem verdiğimiz konulardan bir tanesi. Bu durumu desteklemek ve ilçemizdeki eğitim faaliyetlerini güçlendirmek amacıyla başlattığımız kreş çalışmalarımız hızla sürüyor. Bugün ilçemize 3’cüsünü kazandırdığımız eğitim yuvamızın hayırlı olmasını diliyorum. Burada fikri ve vicdanı hür, kalbi Cumhuriyet ve Atatürk sevgisiyle dolu çocuklar yetiştireceğiz. İhale sürecinin devam ettiği ikinci merkez kreşimizi de en kısa sürede hayata geçireceğiz’’ dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*