KoçFinans Demo Day Girişimciden Girişimciye Deneyim Aktarıyor

Koçfinans’ın dinamik ve yenilikçi start-up’ları desteklemek amacıyla geçen yıl hayata geçirdiği Koçfinans Demo Day’in ikinci dönem başvuruları başladı.

Gelecek vadeden start-up’ları destekleyerek, onları daha fazlası için teşvik etme hedefiyle hayata geçirilen program kapsamında start-up’lara Koçfinans ile iş birliği, yatırım alma imkânı, nakit desteği, sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları, Koçfinans’ın geniş müşteri kitlesine erişim imkânı gibi pek çok değerli fırsat sunuluyor.

Bireysel ve kurumsal müşterilerine 25 yılı aşkın süredir otomotiv başta olmak üzere birçok alanda finansman çözümleri sunan Koçfinans; güçlü, çevik ve inovatif yapısıyla sektöre liderlik ediyor.  Koçfinans; vizyoner bakış açısıyla yenilikçi teknoloji girişimcilerini desteklemek, üretkenlikleri için teşvik etmek, teknoloji odaklı ürün ve hizmetlere geçişi hızlandırmak için 2022 yılında Demo Day’i hayata geçirmiş, kazanan 3 start-up’ı desteklemişti.

Start-up’lara; benzer aşamalar ve zorluklardan geçen girişimcileri kendi çatısı altında toplayarak girişimciden girişimciye deneyim paylaşımında bulunabilecekleri, sorunları birlikte çözme şansı yakalayacakları bir alan yaratan Koçfinans Demo Day’in ikincisi için başvuru dönemi başladı. 

Başvuruların 31 Mayıs tarihine kadar kocfinans.com.tr/tr/demo-day adresinden yapılabileceği Demo Day; kullanıcılarını teknolojileriyle geleceğe hazırlayan, müşteri deneyimini üst seviyeye çıkaran, hayatlarını kolaylaştıran çözümler sunan, ürün ve/veya dijital servis hizmeti sunan start-up’lar için önemli bir ayrıcalık yaratacak. 

Yapılacak iş birlikleriyle yeni dijital iş modellerinin oluşturulmasını Bounce Partners danışmanlığı ile hedefleyen program sonunda; Demo Day’de dereceye giren start-up’lar Koçfinans’ın sunacağı ödül ve yan desteklerden faydalanabilecek. Demo Day’de birinci olan girişime 60 bin TL, ikinci girişime 20 bin TL, üçüncü girişime ise 15 bin TL para ödülü verilecek. Aynı zamanda Koçfinans çözümleri ile yeni müşteri kazanımı ve iş modellerini geliştirmeleri için stratejik danışmanlık imkânı, ekosistemin önde gelen yatırımcıları ve Koç Topluluğu liderleri ile bir araya gelerek yatırım fırsatlarına erişme ve büyüme fırsatı sunulacak.

Geçtiğimiz yıl 120’nin üzerinde başvuru alan Demo Day’e gösterilen ilgiden dolayı heyecan duyduklarını belirten Koçfinans Bilgi Teknolojileri ve Ar-Ge Direktörü Özlem Ekşioğlu Kumuk; “Start-up’lar aldıkları destekler sayesinde büyüyerek gelişiyorlar. Koçfinans olarak, Koç markasının adı altında sahip olduğumuz engin deneyimimizle çevik çalışma prensibini benimseyen, dinamizmin ve sinerjinin yarattığı pozitif etkiyle gelişimi destekleyen bir ekibiz. Demo Day de bakış açımızla örtüşen, çok önemsediğimiz bir program. Yenilikçi iş modelleri ile sektörlere ilham olacak girişimlere verilecek desteklerin bizim gibi köklü firmaların görevlerinden biri olduğuna inanıyoruz. Ülkemizdeki girişimcilik ruhuna baktığımızda yapılan yatırımlarla büyüyüp gelişme potansiyeline sahip pek çok girişim olduğunu görüyoruz. Bu noktada Koçfinans olarak hedefimiz daha çok girişimciyi destekleyerek, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin yolunu açmak” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*