Kurumsal Varlık Yönetiminde IFS Liderliği

IFS, Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) Çözümü Uzmanlığını 10 Maddede Özetledi

IFS, Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) Çözümü sayesinde şirketler kesintisiz hizmet verebiliyor, operasyonlarını iyileştiriyor ve hangi işin ne zaman yapılacağı konusunda daha yetkin kararlar verebiliyorlar. 

IFS’in, şirketlerin varlık ve müşteri odaklı operasyonlarını optimize etmek için sunduğu Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM), varlıklar ile doğru kişilerin, araçların ve ekipmanların ilişkilendirilmesini sağlayarak şirketlerin operasyonlarını iyileştiriyor ve hangi işin ne zaman yapılacağı konusunda daha yetkin kararlar alınmasını sağlıyor. IFS EAM ile şirketler en kritik operasyonlarını uçtan uca yönetip, hizmetlerinde herhangi bir kesinti olmadan sunabiliyorlar. Ayrıca, yönetim maliyetini düşürmenin yanı sıra, kullanılabilirliği artırıp, kullanım ömrünü uzatarak ve arıza süresini en aza indirerek varlıkların karlılığını en üst düzeye çıkarmada yardımcı oluyor. 

Farklı Sektörlerin Karmaşık İhtiyaçlarına Uçtan Uca Tek Yanıt 

IFS, Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) ile enerji ve altyapı şirketleri, inşaat, taahhüt ve mühendislik, üretim, servis, savunma sanayii ve havacılık endüstrilerinin karmaşık varlık gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış esnek, uygulanabilir, bulut tabanlı bir çözüm sunuyor. Ayrıca tek bir çözüm içinde mobil uygulama üzerinden çevrimiçi ve çevrimdışı çalışma imkanı ile varlıkların otomatik yönetimini, bakım kontrolünü ve varlık performansını optimize ediyor. Sunulan yeterliliklerin geniş kapsamı, hem mevcut hem de gelecekteki ihtiyaçları karşılarken aynı zamanda kullanıcılar varlıklarının konumunu tam olarak anlayabilir ve değişen durumlarını takip edebilirler. 

IFS Kurumsal Varlık Yönetimini Seçmek İçin 10 Neden

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin varlık yönetimi ihtiyacını Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) sayesinde tek bir çözümle karşılayan IFS, EAM kullanmanın avantajlarını 10 temel madde ile özetliyor. İşte IFS EAM’i seçmek için 10 neden:

  1. Eksiksiz uçtan uca varlık yaşam döngüsü yönetimi çözümü 

Varlık yaşam döngüsünün her aşamasını destekleyerek, şirketlerin ihtiyacı olan sistem sayısını azaltır. Esnek ve yapılandırılabilir tek bir sistem üzerinden, proje yaşam döngüsünün planlama, tasarım, üretim, operasyonlar, bakım ve devreden çıkarma gibi tüm süreçlerinin yönetilmesine yardımcı olur. Standartlaştırılmış süreçler, veri analitiği ve raporlama sayesinde zamandan tasarruf edip, hataları azaltırken, ilerlemeyi ve maliyetleri de kontrol altında almayı sağlar. 

  1. Çeşitli varlık türleri için kapsamlı destek 

Yeni tesisler, filo yönetimi, uçak, üretim ekipmanları, enerji, petrol ve doğal gaz platformları vb. doğrusal ve noktasal varlıkları yöneterek envanter maliyetlerinin azaltılmasını sağlar.

  1. IoT destekli, kestirimci varlık yönetimi 

Şirketler kestirimci bakım ve servis ihtiyaçlarını yönetmek için varlıkların durumunu yakından izleyebilir ve ölçebilir. Çalışır durumda olma süresini ve güvenilirliği artırarak bakım ve yüklenici maliyetlerini azaltabilir, üretkenlik üzerindeki etkileri en aza indirebilirler. Varlık durumunu ve alarmları akıllı şekilde izlemek için IoT bağlantılarını kullanabilirler. Varlık performans görünürlüğünü artırmak için IoT verilerini, makine öğrenimi ve analitik içgörülerini diğer varlık verileriyle birleştirebilirler. 

  1. Konum farkındalığı 

ESRI ArcGIS entegrasyonunu kullanarak, belirli varlıkların ve sorunların konumunu (örneğin yeraltı gaz boru hattı sızıntısı veya yer üstü güç iletim hattında kesinti tespiti için referans noktası) tespit ederek, teknisyen üretkenliği artırılabilir.

  1. Yerleşik gelişmiş teknoloji 

Şirketler, operasyonlarında hemen kullanıma hazır en gelişmiş teknolojiyi uygun maliyetle yerleşik olarak kullanabilir. IoT, artırılmış ve karma gerçeklik, yapay zeka ve makine öğrenimini kullanarak, şirket genelinde daha iyi optimizasyon, otomasyon, öngörü ve etkileşimden yararlanabilirler. Varlıkların en yüksek performansta çalışmasını sağlayarak müşteri hizmetlerini iyileştirebilirler.

  1. Birleştirilebilir çözüm 

Şirketlerin ihtiyacı olan yeterlilikleri seçerek yeni görevlere ve iş süreci gereksinimlerine hızla uyum sağlayabilir. IFS EAM, tek bir platformda ERP ve Servis Yönetimi yeteneklerini içeren IFS Cloud’un bir parçasıdır. Çözümler arası destekleyici süreçler eklenebilir ve bağlantılı iş ve veri akışları, analitik ve operasyonel içgörülerden faydalanılabilir. Örneğin İK, iş gücü planlama, finans, ekipman ve kiralama işleri, operasyonlar, tedarik zinciri ve proje yönetimi eklenebilir. 

  1. Tek doğru bilgi kaynağı 

Varlık verilerinin, sözleşmelerin, maliyetlerin ve en iyi uygulamaların tek bir versiyonda saklanması sayesinde varlıklar veya gelir fırsatlarının değeri artırılabilir. Tüm işlevlerde yerleşik halde bulunan Microsoft Power BI ile iş zekası kullanıcı paneline, ayrıntılı raporlara ve görsel analitik verilere tek bakışta erişilebilir. Kontrol elde tutulabilir; daha hızlı yanıt vermek için veriye dayalı kararlar alınabilir. Bakım programlarının etkisi de kolayca görülebilir.

  1. Yüksek ölçüde yapılandırılabilir 

Müşteri kontrollü yapılandırma imkanıyla şirketlerin değişen ihtiyaçlarını karşılar ve sahip olma maliyetini azaltır. 

  1. Müşteri başarısı odaklı 

IFS, müşterilerinin başarısını garanti altına almak için varlık yaşam döngünüzü destekler ve değer yaratmanıza yardımcı olur. Yolculuğu baştan sona desteklemek üzere tasarlanmış kapsamlı bir çözüm paketi sunar ve her adımda kalıcı değer yaratır. Basit abonelik modeli sayesinde, operasyonel ihtiyaçlara uygun detaylı planlama ve uygun bütçe ile öngörülebilir maliyetler sunar. Şirketlerin iş hedeflerini somut sonuçlara dönüştürmesine yardımcı olmak için şirketin tam potansiyelini ortaya çıkarır ve hedeflediği sonuçlara ulaştırır. İlk kullanımdan yazılım desteğine kadar süren süreçte hızlı yatırım getirisi ve sürdürülebilir değer sunar. 

  1. Sürekli güncel 

Kullanıcılar yılda iki kez yayınlanan özellik ve aylık hizmet güncellemelerinden faydalanarak, en son teknoloji ile güncel ve güvende kalır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*