Narlıdere’nin, 4’üncü Anaokulu VE Mandalin Kafe İçin Hazırlılar Sürüyor

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, ‘5 yılda 5 anaokulu’ sözünü yerine getiriyor. Nar Çiçekleri Anaokulu’nun 4’üncü şubesi Ilıca Mahallesi’ne kazandırılıyor. Narlıdere Belediyesi ayrıca, Nar Çiçekleri Anaokulu’nun yeni şubesinin yanı sıra Mandalin Kafe’nin ikinci şubesini de aynı bölgede halkın kullanımına sunacak. Okul öncesi eğitimin ülkelerin gelişmişlik seviyesinde önemli bir unsur olarak yer aldığına dikkat çeken Başkan Engin, Nar Çiçekleri Anaokulları’nda 4’üncü şubemizi Ilıca Mahallemize kazandırıyoruz. Anaokullarımızda kontenjanlarımızın tamamen dolması ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Attıkları her adımda evlatlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in ‘5 yılda 5 anaokulu’ vaadi gerçeğe dönüşüyor. Bugüne kadar Nar Çiçekleri Anaokulları’nın 3 şubesini hizmete alan Narlıdere Belediyesi; Çatalkaya, Yaşar Kemal ve Narlı şubelerinin ardından 4’üncü şubeyi Ilıca Mahallesi’nde açmaya hazırlanıyor. Narlıdere Belediyesi ayrıca, Nar Çiçekleri Anaokulu’nun yeni şubesinin yanı sıra Mandalin Kafe’nin ikinci şubesini de halkın kullanımına sunmak için gün sayıyor. Belediyenin 10 milyon TL kamulaştırma bedeliyle hayata geçirdiği çifte proje için zemin iyileştirme çalışmaları sürerken Mandalin Kafe’nin ağustos ayında, Nar Çiçekleri Anaokulu’nun ise eylül ayında bitirilmesi planlanıyor.

‘NAR ÇİÇEKLERİMİZ HER ŞEYİMİZ”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, okul öncesi eğitimin çocukların bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimi için kritik öneme sahip olduğunu ifade ederek, “Okul öncesi eğitim, evlatlarımızın geleceğini doğrudan ve olumlu yönde etkiliyor. Okul öncesi eğitimde ulaşılan okullaşma oranı ülkelerin gelişmişlik seviyesinde önemli bir parametre olarak yer alıyor. Biz ülke olarak ne yazık ki bu eksikliğin farkına çok geç vardık. Hem çocukları eğitimle çok geç tanıştırdık hem de annelerimizin istihdama katılımına sekte vurduk. Bu bilinçten hareketle Narlıdere’miz için ‘5 yılda 5 anaokulu’ sözü verdik. Pandemiye ve ekonomik krizlere rağmen bu sözümüzü yerine getiriyor, 4’üncü şubemizi Ilıca Mahallemize kazandırıyoruz. Anaokullarımızda kontenjanlarımızın tamamen dolması, vatandaşlarımızın Nar Çiçekleri Anaokullarına olan ilgisi ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Attıkları her adımda evlatlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Nar Çiçeklerimiz her şeyimiz” dedi. Başkan Engin, Sahilevleri’nde açtıkları Mandalin Kafe’nin büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, “Anaokulumuzun hemen yanında Mandalin Kafe’nin yeni şubesini de açıyoruz. Hem çocuklarını anaokuluna getiren ailelerimizi hem de bölgede yaşayan hemşehrilerimizi keyifle vakit geçirecekleri bir sosyal tesise kavuşturacağız” diye konuştu.

NAR ÇİÇEKLERİ ANAOKULU ILICA ŞUBESİ

2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte hizmet vermeye başlayacak Nar Çiçekleri Anaokulunun 4’üncü şubesinde 75 öğrenci eğitim görecek. 5 sınıfın yer alacağı okul; oyun alanları, tek katlı yapısı ve bahçesiyle çocukların güven içerisinde eğitimlerini sürdüreceği bir eğitim yuvası olacak.

MANDALİN KAFE ILICA

Narlıdere Belediyesi’nin ilkini Sahilevleri’nde hayata geçirdiği ve vatandaşların uğrak noktası olan Mandalin Kafe’nin ikinci şubesi, Nar Çiçekleri Anaokulu’nun yeni şubesinin hemen yanında hayata geçirilecek. Mandalin Kafe; yeşil alan düzenlemeleri, aperatif menüleri, sıcak ve soğuk içecekleri ile Narlıdere halkının yeni uğrak noktası olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*