Haber Gent

  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Sağlık

Sağlık

Parkinson Hastaları Piknikte Buluştu

habergent
0 2

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASFİM merkezlerinde egzersiz kursları alan parkinson hastaları için moral ve motivasyon pikniği düzenlendi. Güneşli günün tadını çıkaran, hasta ve hasta yakınları doyasıya eğlenirken, Başkan Muhittin Böcek’e özel gün için teşekkür etti.

Sağlık

Uzmanından ‘kardeş kıskançlığı’ uyarısı! Kıyaslamalar kardeş kıskançlığını artırıyor!

habergent
0 3

Ebeveyn tutumları, anne babanın ortak olmayan yaklaşımları veya çocuklar arasında yapılan kıyaslamaların kardeşler arasındaki rekabetin artmasına neden olabileceğini dile getiren uzmanlar, bunun da kardeş kıskançlığını artırabileceğini söylüyor.

Sağlık

PKU Aile Derneği ve Nutricia Türkiye, Fenilketonüri (PKU) Hastalığına Dikkat Çekiyor: “Bugünün Menüsünde Emek Var”

habergent
0 7

1 Haziran Ulusal Fenilketonüri (PKU) Günü’nde, PKU Aile Derneği ve Nutricia Türkiye iş birliğiyle çocuk şarkıları ve hikayeleriyle tanınan Ezo Sunal’ın da destekçisi olduğu “Bugünün Menüsünde Emek Var” farkındalık kampanyası hayata geçiyor.

Sağlık

Konak’ta Psikososyal Destek Merkezi açıldı

habergent
0 1

Konak Belediyesi’nin ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmet vereceği Psikososyal Destek Merkezi açılışında konuşan Başkan Mutlu, “Psikososyal Destek Merkezimiz, bundan sonra yapacağımız sağlıkla ilgili çalışmaların ilk adımı.

Sağlık

Sınavın “Köprüden Önce Son Çıkış” Olmadığı Çocuğa Hissettirilmeli!

habergent
0 3

Sınav dönemleri hem öğrenciler hem de aileler için oldukça stresli olabilir ki bu oldukça normal bir durum.

Sağlık

Egeli TEKNOFEST Ekibi ALS hastalığına dikkat çekti

habergent
0 2

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu, TEKNOFEST 2024’te yarı finale kalan 5 takımdan biri olan EHA, Mayıs ayının “ALS Farkındalık Ayı” olması dolayısıyla, ALS-MNH Derneği iş birliği ile bir sempozyum düzenledi.