Türkiye Teknoloji İhraç Ediyor

Türkiye’nin teknoloji lideri 2 şirketi GTech ve OBSS Teknoloji, Symphony ürün ailesini dünyanın farklı coğrafyalarına ulaştırmak için iş birliği yaptı. 2023 yılında yurt dışında yüzde 400 büyümeyi hedefleyen GTech, Türkiye’nin önde gelen yazılım ve teknoloji danışmanlığı şirketi OBSS ile yaptığı bu iş birliğiyle hedefini yakalamaya bir adım daha yaklaştı.

GTech; inovasyona dayalı büyümeyi hızlandırmaya yardımcı olan, doğru kurgulanmış mimari, esnek altyapı ve kolay entegrasyon yeteneğine sahip Ana Bankacılık çözümü Symphony Banking ürün ailesinin dünyanın farklı ülkelerindeki potansiyel müşterilere ulaşabilmesi için OBSS Teknoloji’nin uzman ekibi ile iş birliği yaptı. Türkiye’nin lider iki teknoloji şirketi arasında gerçekleşen bu iş birliği sayesinde, GTech’in kendi geliştirdiği lisanslı ürünleri dünyaya açılırken Türkiye teknoloji ihraç eden ülke konumunu da güçlendirecek. 

Finansal teknolojiler ve analitik konularda yurt içinde ve dışında katma değer yaratan ürünler ve çözümler sunan GTech’in en güçlü ürün gruplarından bir olan Symphony Banking, gerçek zamanlı işlem platformu ve açık API yapısı ile müşterilerinin bütün ihtiyaçlarını karşılayan gelişmiş bankacılık altyapısı sunuyor. Parametrik yapısı ile günümüz bankacılığının ihtiyaç duyduğu yeni ürünlerin hızlı bir şekilde pazara sunulmasına imkân tanıyan Symphony Banking aynı zamanda kullanıma hazır modeli ile düşük işletme ve bakım maliyeti sağlıyor. 

Çok kanallı hizmet yapısı ve açık API ile müşterilerin şube, internet ve mobil gibi çeşitli kanallardan bankacılık hizmetlerine gerçek zamanlı ve 7/24 kesintisiz erişimlerini sağlayan bu yeni nesil platform artık Türkiye’nin en büyük bankalarından sonra dünyanın büyük finans kuruluşlarının da hizmetine açılıyor. Türkiye’nin önde gelen yazılım ve teknoloji danışmanlığı şirketi OBSS Teknoloji, uçtan uca hizmet sunan 850 kişilik yetkin ekibi ve 18 yıllık tecrübesiyle Symphony Ürün Ailesi’nin dünyaya açılımını sağlayacak.

2023 yılında “global bir oyuncu olma” hedefini daha ileriye taşıdıklarını söyleyen GTech Yönetici Ortağı Gürhan Taşkaya “GTech olarak hem analitik hem de finansal teknolojiler alanında kurumlara bir pusula titizliğinde yol gösteriyor ve dijital dönüşümlerini sağlıyoruz. Uzun süredir Avrupa’daki müşterilerimize hizmet verirken geçen yıl Dubai ofisimizi açarak ürün ve çözümlerimizi Körfez Bölgesi, Güney Asya ve Afrika’ya da sunmaya başladık. Ayrıca Orta Asya’ya hizmet sunmak için Azerbaycan’da da ofis açmayı planlıyoruz. Yurt dışında büyüme hedefimizi şimdi çok anlamlı bir iş birliği ile hızlandırıyoruz.  Bankacılık, finans, sigorta, e-ticaret gibi sektörlerde lider markaların iş ortağı olan ve Türkiye’nin teknoloji sektöründe global rekabetçiliğini artırmaya çok önemli katkı sağlayan OBSS Teknoloji ile yaptığımız iş birliğinin bizi hedeflerimize ulaştıracağına inanıyoruz” dedi. 

OBSS Teknoloji’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Zafer Şen ise konuyla ilgili şunları söyledi: 

‘’OBSS olarak özellikle bankacılık ve finans alanında Türkiye’nin en büyük kuruluşlarıyla sürdürdüğümüz uzun soluklu iş ortaklığımızla farklılaşıyoruz. Bu alandaki deneyimimiz, farklı ve karmaşık yapılarda dijital dönüşüm ve teknoloji ihtiyaçlarına güçlü bir çözüm ortağı olmamızı sağlıyor. 7/24 online olan, günlük 3 milyon kullanıcı ve 150 milyon işlem hacimli sistemlerde deneyimliyiz. Bu bilgi birikimimizi GTech’le birlikte Symphony ürününü dünyaya açmak için kullanacak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*